SportNogometZrinjski bolji od Željezničara u derbiju

Zrinjski bolji od Željezničara u derbiju

Odigrane su sve utakmice 21.kola nogometne Premijer lige BiH. U velikom derbiju je Zrinjski u Mostaru golom Pezera u 36.minuti, savladao ekipu Željezničara sa 1:0. Sarajevo je na gostovanju kod Krupe slavilo sa 2:1. Gosti su poveli golom Hebibovića u 3.minuti, izjednačio je Fajić u 37, a konačan rezultat je postavio Halilović lijepim golom u 65.minuti. Gošk je golovima Mišića u 45.i Mulahusejnovića u 87.minuti sa 2:0 pobjedio ekipu Viteza, a Radnik je u Bijeljini sa 1:0 savladao Široki Brijeg golom Pece u 16.minuti. Slobioda i Borac su u Tuzli remizirali 1:1. Husić je doveo domaće u vodstvo u 71.minuti, a izjednačio je Kunić pet minuta prije kraja. Pravi debakl je doživio Čelik u Zenici. Ekipa Mladosti je slavila sa 3:0, golovima Arežine u 65 i 85.minuti, te te Šišića u 87.minuti. Na tabeli je novi lider Zrinjski sa 49 bodova, Željezničar na drugom mjestu ima 47, a Široki Brijeg je osvojio 41 bod. Četvrto Sarajevo ima 39 bodova, Krupa ima 34, a šesto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu za prvaka drži Radnik sa 31 bodom. Sedma je Mladost sa 28, Borac ima 25, Gošk 23, a Sloboda ima 20 bodova. Na posljednje dvije pozicije su Čelik sa 13 i Vitez sa sedam bodova. U srijedu se igra posljednje 22.kolo regularnog dijela prvenstva, nakon čega se liga dijeli na Ligu za prvaka i Ligu za opstanak.