SportOstali sportoviZverev osvojio turnir u Madridu

Zverev osvojio turnir u Madridu

Njemački teniser Alexander Zverev pobjednik je Mastersa u Madridu nakon što je danas u finalu porazio Austrijanca Dominica Thiema sa 2:0 u setovima. Bio je ovo okršaj dvojice tenisera koji će u budućnosti vjerovatno dominirati svjetskim tenisom, a Nijemac je danas bio bolji i zasluženo je podigao pehar namijenjen šampionu. Danas smo gledali dva identična seta. I u prvom i u drugom setu Zverev je napravio brejk u prvom gejmu i do kraja seta je držao prednost, pa je oba puta slavio sa po 6:4. Meč je trajao sat i 19 minuta. Podsjetimo, Nijemac je na ovom turniru redom pobjeđivao Donskoyja, Mayera, Isnera, Shapovalova i u finalu Thiema, a tokom turnira nije izgubio nijedan set. Za oba tenisera sada slijede obaveze na Mastersu u Rimu.