SportRukomet10.kolo rukometne Premijer lige

10.kolo rukometne Premijer lige

U derbiju 10. kola rukometaši Vogošće na domaćem terenu savladali su Maglaj sa 26:25. Prvo poluvreijem bilo je izjednačeno, a Vogošćane je u igri držao golman Šabanović. Bilo je 10:9 nakon 30 minuta.  U drugom dijelu slična slika na terenu, a Vogošća je u nekoliko navrata ipak uspjela da ode na tri gola prednosti. I kada se činilo da je kraj Omerović je postigao gol u 59. minuti za 24:23. No, sa dva brza goal Geke i Ovčine domaći su poveli sa 26:23, a do kraja je Čičkušić uspio da smanji prednost na samo gol zaostatka. Adnan Šabanović je sakupio 20 odbrana, a Ivan Divković je postigao 11 golova. Kod gostiju standardno najefikasniji je bio Čičkušić sa deset golova, a Čosić je dodao pet.
Krajina je stigla do četvrte pobjede savladavši Slogu sa 26:23, a četvrtu pobjedu upisala je i visočka Bosna koja je pobijedila Igman sa 28:27.