Naslovnica Sport Nogomet Ajax nadigrao...

Ajax nadigrao Juventus, ali tek za remi u Amsterdamu

64

Fudbaleri Ajaxa su nam večeras u Amsterdamu podarili još jednu fantastičnu utakmicu protiv favoriziranog Juventusa, a na kraju nije bilo pobjednika i završeno je 1:1. Ajax je i u ovoj utakmici nastavio igrati svoju igru, u prvom poluvremenu je imao bolje prilike od gostiju, ali do gola ipak nije mogao.

Prijetili su golu Juventusa Ziyech i van den Beek, ali bezuspješno, a onda kada se činilo da je gotovo poluvrijeme, ukazao se Cristiano Ronaldo.

Joao Cancelo je ubacio loptu u kazneni prostor, Ronaldo se fenomenalno ubacio i udarcem glavom matirao Onanu za 0:1.

Nije to omelo Holanđane, koji su u nastavak ušli furiozno, a to im je rezultat dalo odmah!

David Neres je fantastično probio po lijevoj strani, a onda majstorski šutirao u dalji ugao gola Szcezsnyja i pogodio za 1:1.

Nastavio je Ajax fenomenalno igrati, pritiskati Juventus u njihov šesnaesterac. Prijetili su Ziyech i Neres ponovo, ali njihovi udarci su izblokirani od strane odbrane Bianconera.

Blizu postizanja pogotka bio je i Tagliafico, čiji je silovit šut završio u spoljnjem dijelu mreže gostiju.

Juventus je jedinu priliku u nastavku imao u 85. minuti, kada je rezervista Douglas Costa fantastično prošao, šutirao, a njegov udarac je odsjeo na stativi gola Onane…

Do kraja ipak nije bilo gola koji bi donio pobjednika, a ovim rezultatom sigurno može biti zadovoljnjiji Juventus, koji je u prednosti pred revanš u Torinu.

Miralem Pjanić je na terenu proveo svih 90 minuta.