SportNogometAkhisarspor u finalu turskog Kupa bolji od Fenerbahcea

Akhisarspor u finalu turskog Kupa bolji od Fenerbahcea

Fudbaleri Akhisarspora osvojili su večeras prvi veliki trofej u povijesti kluba. U finalu Kupa Turske pobijedili su veliki Fenerbahče sa 3:2 i ostvarili su plasman u Evropsku ligu. Tim koji vodi veliku borbu za opstanak u Superligi večeras je pružio utakmicu sezone i na kraju je pobijedio istanbulskog velikana. Nakon prvih 45 minuta meča golom Lopesa iz 32. minute Akhisar je imao prednost od 1:0, da bi Fernandao u 56. minuti poravnao na 1:1 i činilo se kako će Fener doći do preokreta. Međutim, Akhisar nije ispustio šansu koja im se pružila i golovima Sissoka i Barbose dolazi do prednosti od 3:1 na deset minuta do kraja. Uspio je istanbulski velikan da u 86. minuti dođe do gola za 3:2, ali su usprkos nadoknadi od više od šest minuta izgubili ovaj meč. Akhisar je tako došao do prvog trofeja u povijesti, a Fener će im ostati u posebnom sjećanju.