SportNogometAl Ain iznenadio River Plate i plasirao se u finale svjetskog klupskog...

Al Ain iznenadio River Plate i plasirao se u finale svjetskog klupskog prvenstva

Prvo polufinale svjetskog klupskog prvenstva u nogometu donijelo je veliko iznenađenje. Prvak Južne Amerike River Plate je bio apsolutni favorit protiv ekipe Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, ali je domaćin turnira uspio slaviti nakon boljeg izvođenja penala i tako izboriti plasman u finale. Berg je na samom otvaranju meča Al Ain doveo u vodstvo. U narednih 15 minuta je River Plate došao do preokreta sa dva gola Santos Borrea, ali početkom drugog poluvremena Fernandez opet poravnava rezultat. River Plate je najbolju priliku da postigne i treći gol imao u 69.minuti, kada je Martinez promašio penal. Do kraja regularnog dijela nije bilo golova, a nije ih bilo ni u produžecima pa su odlučivali penali. Svi igrači su bili precizni do pete serije kada za River Plate ne pogađa Enco Perez, tačnije golman Eisa brani njegov udarac i vodi svoj tim u finale, što je i najveći uspjeh u istoriji kluba. U drugom polufinalu se danas od 17:30 sastaju prvak Evrope i branitelj naslova madridski Real i japanska Kashima.