SportKošarkaAlba izgubila, Kikanović najbolji

Alba izgubila, Kikanović najbolji

U okviru 7. kola grupe B Eurokupa večeras je odigrana utakmica između Albe iz Berlina i Bilbaoa. Utakmica je završena rezultatom 92:88 u korist gostiju, a naš Elmedin Kikanović u porazu domaćih postigao je 20 poena. Košarkaši Albe bili su bolji u prvoj četvrtini rezultatom 28:19, ali u drugoj četvrtini su posustali pa je ovaj period igre pripao gostima iz Bilbaoa rezultatom 25:18.
Međutim, u trećoj četvrtini domaći su ubacili u veću brzinu te ubacili 25 poena nasuprot 22 poena Španaca, ali to nije bilo dovoljno s obzirom da su domaći ponovo kiksali u posljednjoj četvrtini rezultatom 26:17. Elmedin Kikanović proveo je na terenu pola sata, a za to vrijeme postigao je 20 poena za njemačku ekipu. Uz Nielsa Giffeya, koji je imao isti učinak, naš reprezentativac je bio najbolji u redovima Albe. Kod gostiju najefikasniji je bio Miha Lapornik koji je ubacio 18 koševa.