SportBorilački sportoviAleksandra Samardžić i Petar Zadro osvojili zlatne medalje u Sarajevu

Aleksandra Samardžić i Petar Zadro osvojili zlatne medalje u Sarajevu

Delegati Europske judo unije tehničku organizaciju ove velike sportske manifestacije proglasili su vrlo uspješnom što je još jedno veliko priznanje tehničkom organozatoru i Judo savezu BiH.

Judo reprezentacija BiH i pored hendikepa koji je prouzrokovan neučestvovanjem naših najboljih takmičara i takmičarki Larise Cerić i Haruna Sadikovića (zbog povrede), ipak je ostvarila odličan rezultat a za ovo su se pobrinuli mladi reprezentativci Aleksandra Samardžić (-78 kg) i Petar Zadro (-66 kg) koji su osvojili prvo mjesto, odnosno zlatne medalje, dok je Rajko Mirkovic (+100 kg) osvojio bronzanu medalju.

Potvrda da je Evropa kup u Sarajevu Evropsko top takmičenje nalazi se i u činjenici da je ove godine na istom nastupio i aktuelni olimpijski pobjednik iz Rija Khasan Khalmurzaev (-81 kg) kao i svjetski prvak iz 2013. godine, Francuz Loic Pietri (-90 kg) i mnogi drugi evropski i svjetski vrhunski sportisti.