SportNogometAmerikanke u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva

Amerikanke u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva

Trostruke svjetske prvakinje Amerikanke plasirale su se u finale Svjetskog nogometnog prvenstva pobijedivši u prvom polufinalnom ogledu Englesku rezultatom 2:1.

Golom u 10. minuti Christen Press dovela je SAD u vodstvo. U 19. izjednačila je Ellen White, a u 31. za konačnih 3:1 pogodila je Alex Morgan.

Reprezentacija Engleske u 82. minuti utakmice nije uspjela realizirati kazneni udarac. Udarac Stephanie Houghton obranila je američka vratarka Alyssa Naeher.

Braniteljice naslova u finalu čekaju pobjednika utakmice Nizozemske i Švedske i koja se igra večeras u 21 sat, također u Lyonu.