SportNogometArgentina savladala Čile

Argentina savladala Čile

Reprezentacija Argentine je stigla do trećeg mjesta na Copa Americi, pošto je večeras u Sao Paulu nadigrala Čile i slavila s 2:1.

Gledali smo dosta bizarnu utakmicu, sa dva direktna crvena kartona i nekoliko spornih sudijskih odluka. Od samog početka se mogla osjetiti velika nervoza na obje strane, koja se na kraju čini se prenijela i na sudiju.

Gauchosi su mnogo bolje ušli u meč i već nakon 12. minuta stigli do prednost.

Messi je lukavo asistirao za Aguera, koji je zaobišao golmana Čilea i pogodio za 1:0.

Nakon deset minuta na semaforu je stajalo već 2:0. Tada je strijelac na dodavanje Lo Celsa bio Paolo Dybala, a onda u finišu poluvremena nesvakidašnja scena.

Lionel Messi je napravio prljav prekršaj nad Garyjem Medelom, ovaj je uzvratio, a nakon međusobnog koškanja su obojica zaradila po crveni karton.

Nakon pregledanog snimka, utisak je kako Messi u ovoj situaciji ničim nije zaslužio isključenje…

U 59. minuti Čile dobija penal nakon kontroverzne odluke sudije, pošto se čini kako je prekršaj bio van 16 metara.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Arturo Vidal i tako vratio Čile u igru.

Ipak, do kraja Čile nije imao šanse da poravna i odvede meč u produžetke.