SportArsenal iskoristio dvije greške Southamptona i upisao pobjedu

Arsenal iskoristio dvije greške Southamptona i upisao pobjedu

U 31. kolu engleske Premier lige odigrana su dva meča sa početkom u 19 sati, a pobjede su upisali Arsenal na gostovanju Southamptonu (0:2) i Burnley na svom terenu protiv Watforda (1:0).

Topnici su konačno upisali trijumf. Nakon dva vezana poraza Arsenal je rezultatom 2:0 bio bolji od Southamptona na St. Marysu.

Gosti su u vodstvo došli nakon velikog poklona golmana Alexa McCarthyja koji je dodao loptu do Eddieja Nketiaha kojem nije bilo teško da postigne pogodak u 20. minuti.

U nastavku u igru je ušao i bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac koji je zamijenio Kierana Tierneya u 70. minuti, a gosti su pobjedu ovjerili tri minute prije kraja. Nakon dva izblokirana udarca Alexandrea Lacazettea, Joseph Willock je pogodio na odbijenu loptu.

U duelu Burnleya i Watforda domaćin je slavio rezultatom 1:0 i tako se na najbolji mogući način oporavio od žestokog poraza od Manchester Cityja u prošlom kolu.

Jedini gol na utakmici djelo je Jaya Rodrigueza u 73. minuti za bodove koji znače i definitivnu zlatnu sredinu za Burnley u ovoj sezoni.