SportArsenal preko Bournemoutha do osmine finala FA Kupa

Arsenal preko Bournemoutha do osmine finala FA Kupa

Arsenal je sinoć zasluženo došao do pobjede nad Bournemouthom u utakmici 1/16 finala FA Kupa.

Konačni rezultat na Vitality stadionu je glasio 1:2, pa je Arsenal izborio plasman u osminu finala FA Kupa.

Trener Topnika Arteta se odlučio dati priliku nekolicini mlađih igrača, što mu se isplatilo. Tako su na terenu bili mladi bek Saka, veznjaci Willock i Guendouzi, te ofanzivci Martinelli i Nketiah.

Arsenal je jako brzo stigao do vodstva. Igrala se peta minuta kada je Martinelli uposlio Saku, a ovaj snažnim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio za 1:0.

Veliku šansu za Arsenal je potom, u 20. minuti, imao Willock, ali je njegov udarac odbranio golman domaćih.

Ipak, pet minuta kasnije Arsenal stiže do 2:0. Saka je poslao odličnu loptu pred gol Bournemoutha, a Nketiah, koji se nedavno vratio sa posudbe u Leedsu, pogodio za 2:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:2.

Domaći su krenuli nešto ofanzivnije u drugom dijelu, ali je Arsenal uglavnom poprilično lako čuvao prednost.

Vrijedi izdvojiti šansu domaćih iz 81. minute kada je šutirao Gosling. Ipak, jedan defanzivac Arsenala je u posljednji čas blokirao njegov udarac, pa je lopta otišla u korner.

Međutim, produžio je sudija Atkinson utakmicu osam minuta, a Bournemouth je u petoj stigao do 1:2. Pogodio je Surridge, a njegov gol je potvrdio VAR iako je situacija, zbog prethodnog poteza Goslinga i mogućeg ofsajda, bila dosta sumnjiva.

Iako je Bournemouthov gol unio neizvjesnost, Arsenal se odbranio i slavio pobjedu rezultatom 1:2.

Ekipa Arsenala će u osmini finala FA Kupa odmjeriti snage sa Portsmouthom.