SportNogometArsenal rutinski riješio pitanje Valencije

Arsenal rutinski riješio pitanje Valencije

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti Valenciju rezultatom 2:4 u polufinalu Evropske lige i nakon slavlja na Emiratima sa 3:1 u prvom meču, plasirali su se u finale. Šišmiši su sjajno otvorili utakmicu i poveli su već 11. minuti preko Kevina Gameira, ali u jeku napada domaćih, samo šest minuta kasnije, Pierre-Emerick Aubameyang je umakao odbrani Valecnije i poravnao je na 1:1. Španski tim je imao više od igre, ali je teško dolazio u prilike, a kada je Alexandre Lacazette u 50. minuti postigao drugi gol za Topnike stvari su bile prilično jasne. Valencija je u 58. minuti drugim golom Gameira poravnala na 2:2, ali bio je to samo tračak nade. Raspoloženi Aubameyang je u 69. minuti još jednom matirao Neta za 2:3, a u samom finišu isti igrač je kompletirao hat-trick u 89. minuti za konačnih 2:4. Sead Kolašinac je igrao od starta, a teren je napustio u 71. minuti zbog povrede na koju se žalio. Veliko finale Evropske lige na programu je 29. maja u azerbejdžanskom Bakuu.