SportNogometArsenal u velikom derbiju bolji od Man.Uniteda

Arsenal u velikom derbiju bolji od Man.Uniteda

Arsenal je u derbi utakmici 30. kola na svom Emiratesu savladao Manchester United sa 2:0. Odigrale su Tobždije sjajnu utakmicu i slavile protiv velikog rivala, te im preuzeli 4. poziciju koja vodi u Ligu prvaka naredne sezone. Dobro je Arsenal otvorio utakmicu, a vodstvo im donosi Granit Xhaka u 12. minuti. Šutirao je ne toliko dobro, ali je lopta imala jako čudnu putanju i prevarila De Geu te završila u mreži. Manchester nakon toga pogađa stativu, bilo je to nakon sjajnog udarca Freda… U drugom poluvremenu smo također gledali odličan fudbal, a pitanje pobjednika je riješeno u 69. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za domaće, a siguran je ovaj put bio Aubameyang. Podsjećamo, Gabonac je u prošlom kolu bio tragičar Tobdžija kada je u derbiju s Tottenhamom promašio jedanaesterac za pobjedu. Do kraja je ostalo 2:0 i Arsenal je slavio veliki trijumf. Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta, a zaradio je žuti karton.