SportNogometAsistencija Ibiševića, Hertha prvi put poražena

Asistencija Ibiševića, Hertha prvi put poražena

U prvom, ujedno i najzanimljivijem susretu 5. kola njemačke Bundeslige Werder je na svom terenu pobijedio Herthu 3:1. Tim iz Bremena je sjajno počeo meč i već u 11. minuti golom Harnika je stigao do vodstva, a kada je Veljković u 45. minuti udvostručio prednost domaćih, jasno je bilo da se Hertha teško može nadati pozitivnom rezultatu. Ipak, tračak nade Berlincima vratio je Dilrosun pogotkom u 53. miniti nakon lijepog proigravanja našeg Vedada Ibiševića, ali je pobjedu Werdera samo 13 minuta kasnije ovjerio Kruse golom iz penala. Werder se sada probio na drugo mjesto, dok je Hertha prvimporazom u sezoni pala na treću poziciju.