SportAspasova majstorija i novi kiks Barcelone!

Aspasova majstorija i novi kiks Barcelone!

Fudbaleri Celte iznenadili su Barcelonu odigravši rezultatom 2:2 u 32. kolu španske Primere.

Vrlo zanimljiv meč odigran je danas na Balaidosu, a Celta se ponovo pokazala kao veoma neugodan rival za Katalonce.

Vodstvo gostiju vidjeli smo u 20. minuti kada je Luis Suarez glavom pogodio nakon izvrsne asistencije Lionela Messija iz slobodnog udarca kojom je prevario kompletnu odbranu domaćina. To je bio i rezultat prvog dijela.

Ipak, pet minuta nastavka bilo je dovoljno da domaćin poravna. Celta je odigrala odličnu kontru, Okay Yokuslu je uposlio Fedora Smolova koji pogađa u praznu mrežu domaćih.

Ipak, vrlo raspoloženi Suarez ponovo je Katalonce doveo u vodstvo. Ovaj put u 69. minuti. Dobio je loptu, divno se okrenuo i lukavim udarcem lijevom nogom pogodio je za novo vodstvo.

No, ni to nije bilo dovoljno gostima za trijumf. Dvije minute prije kraja regularnog dijela susreta Iago Aspas divno pogađa iz slobodnog udarca za konačnih 2:2, prenosi SCsport.

U 95. minuti nevjerovatan zicer imao je Nolito. Bilo je potrebno samo da loptu ubaci u prazan gol, ali on je to uspio promašiti.

Tako je Barcelona ‘kiksala’ iako je bod dovoljan za preuzimanje prvog mjesta. No, Real će sutra protiv Espanyola imati priliku da se vrati na prvo mjesto i to sa dva boda više u odnosu na jedinog rivala u borbi za titulu.