SportNogometAston Villa u finalu doigravanja za ulazak u Premier ligu

Aston Villa u finalu doigravanja za ulazak u Premier ligu

Okončan je meč između WBA i Aston Ville, a u finale doigravanja ide ekipa Ville. Prvi meč između WBA i Aston Ville okončan je pobjedom Ville rezultatom 2:1 i sa prednošću od jednog gola stigli su na Hawthorns stadion. Ipak, domaći tim pružio je nešto bolju partiju i slavio pobjedu u regularnom dijelu susreta rezultatom 1:0.

Villa je u 16. minuti susreta prijetila preko Mingsa, ali njegov udarac otišao je pored gola. U 29. minuti WBA je stigao do prednosti kada je Dawson stigao do pozicije u kaznenom prostoru i glavom pogodio za vodstvo svog tima. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, a drugi dio susreta nije ponudio mnogo za igru. Najvažniji detalj bio je isključenje Brunta zbog drugog žutog kartona, pa je WBA u produžetke ušao sa igračem manje. U produžecima također nije bilo promjene rezultata, pa su zbog izjednačenog ukupnog rezultata uslijedili jedanaesterci. Villa je u izvođenju penala bila bolji protivnik, a četiri puta su pogađali mrežu WBA, dok je golman Steer u dva navrata zaustavio protivničke igrače i tako donio svom timu finale doigravanja. Aston Villa će u finalu doigravanja igrati sa boljim iz meča Leeds – Derby koji je na rasporedu od 20 sati i 45 minuta.