SportAtalanta ponovo kobna po Gattusov Napoli!

Atalanta ponovo kobna po Gattusov Napoli!

Atalanta je na svom terenu u utakmici 23. kola italijanske Serie A pobijedila Napoli rezultatom 4:2, a susret je obilježio i rekord Luisa Muriela.

U prvom poluvremenu Napoli je bio blizu vodstva, a najbolju šansu gosti su imali u 30. minuti kada je Victor Osimhen pogodio prečku. Atalanta je bila bez trenera Giampaola Gasperinija koji je dobio crveni karton u 26. minuti.

Luis Muriel je prvi prijetio u drugom dijelu, a u 52. minuti Duvan Zapata je doveo Atalantu u prednost. Samo šest minuta poslije Piotr Zielinski je poravnao na 1:1. Nastavila se golijada, a Robin Gosens je doveo domaće u prednost u 64. minuti.

Muriel je povisio na 3:1 u 71. minuti i tako oborio jedan rekord. Postigao je pogodak na devet uzastopnih utakmica u kojima je bio starter u Seriji A, a to nije uspio nijedan drugi igrač u eri od kada se koristi sadašnji sistem bodovanja.

Robin Gosens je autogolom vratio nadu Napolitancima u 76. minuti, ali ona nije dugo trajala jer je Cristian Gabriel Romero u 79. minuti pogodio za 4:2, što je na kraju bio i konačan rezultat.