SportNogometAtalanta preko Fiorentine u finale Kupa Italije

Atalanta preko Fiorentine u finale Kupa Italije

Atalanta je u drugom revanš meču polufinala Kupa Italije savladala u Bergamu Fiorentinu sa 2:1. Poslije 3:3 u prvom meču Violama je bilo jasno da moraju zapeti kako bi stigli do prolaza u finale i to je odmah dalo rezultat. Igrala se 3. minuta kada je Luis Muriel na asistenciju Chiese pogodio za 0:1. Nije se dugo čekalo na odgovor domaćih. U 14. minutu sudija Calvarese pokazuje na penal, a Josip Iličić pogađa za 1:1. U drugom poluvremenu potpuni preokret. Iličić je ovaj put u ulozi asistenta a Alejandro ‘Papu’ Gomez pogađa za 2:1 u 69. minutu i potvrdu plasmana u finale. U velikom finalu Kupa Italije, Atalanta će igrati protiv Lazija koji je sinoć obezbijedio plasman u finale.