SportNogometAtletico minimalno slavio protiv Leicestera

Atletico minimalno slavio protiv Leicestera

Fudbaleri Atletico Madrida su slavili minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 protiv Leicestera u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, što aktuelnom prvaku Engleske ostavlja realne šanse da se nada još jednom ispisivanju stranica klupske historije. Atletico Madrid je bio mnogo bolji rival u cijelom susretu, ali nije ostvario osjetljiviju prednost uoči revanša. Već u petoj minuti Koke je udarcem sa distance pogodio stativu i to je bila najava velikih naleta prema Kasperu Schmeichelu. Ključni detalj susreta dogodio se u 27. minuti. Marc Albrighton je neoprezno startovao i Jonas Eriksson je pokazao na bijelu tačku. Nakon mnogo prepiranja, Antoine Griezmann je mirno realizovao kazneni udarac i Atletico je došao do vodstva. Teško da je ko tada mogao prognozirati da golova na toj utakmici više neće biti, no to se dogodilo. Krajem poluvremena Koke je imao novu priliku, ali u ovoj utakmici nije bilo suđeno da savlada danskog golmana. U drugom poluvremenu Lisice su zaigrale nešto bolje i u potpunosti se oslobodile pritisla Jorgandžija. Ipak, snage za izjednačujući pogodak nije bilo, pa je ostalo na kraju 1:0. Rezultat, reklo bi se, koji odgovara i jednom i drugom timu, pošto je sve otvoreno i putnika u polufinale ćemo saznati tek na King Power stadionu. Sigurno je da Leicester ima 5.000 razloga da sanja historijsko polufinale, isto onoliko koliki je iznosio koeficijent da će Lisice osvojiti titulu prvaka Engleske prošle sezone.