SportNogometAtletico minimalnom pobjedom nad Arsenalom izborio finale Evropske lige

Atletico minimalnom pobjedom nad Arsenalom izborio finale Evropske lige

Fudbaleri Atletica plasirali su se u finale Evropske lige, nakon što su na vlastitom travnjaku sa minimalnih 1:0 savladali Arsenal. S obzirom da je prvi meč okončan remijem u Londonu od 1:1, ovaj trijumf bio je sasvim dovoljan španskom timu da ovjeri karte za Lion, gdje će se 16. maja odigrati finale drugog pa rangu evropskog klupskog takmičenja. Topnike je već u 12. minuti sasjekao šok. Povrijedio se kapiten Laurent Koscielny, koji je s bolnom grimasom iznesen s terena. Ipak, stopostotnih prilika nije bilo sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada naturalizovani Brazilac Diego Costa trese mrežu gostiju nakon sjajnog pasa Antoinea Griezmanna. U drugom poluvremenu igra se otvorila, obje ekipe su propustile nekoliko pristojnih šansi, ali rezultat se ipak nije mijenjao te je uz posljednji zvižduk arbitra stadion Wanda Metropolitano euforično pjevao u navijačkom transu, proslavljajući plasman u finale Evropske lige. Reprezentativac BiH Sead Kolašinac utakmicu je odgledao sa klupe.