SportNogometAtletico sa igračem manje izvukao remi protiv Arsenala

Atletico sa igračem manje izvukao remi protiv Arsenala

Arsenal i Atletico Madrid odigrali su večeras u Londonu meč bez pobjednika (1:1) u prvom duelu polufinala Evropske lige. Zaista žestok obračun vidjeli smo između dva velikana evropskog fudbala, a na kraju pobjednika nije bilo. Uvodne minute pripale su Arsenalu koji je imao dvije odlične šanse koje nije iskoristio Lacazette. Jednom je pogodio stativu, a drugi put je Jan Oblak sjajno odbranio. Zatim je na scenu stupio sudije Clement Turpin. Isključio je hrvatskog fudbalera Šimu Vrsaljka u desetoj minuti, a zatim je na tribine morao i trener gostiju iz Madrida Diego Simeone. Očekivano, Arsenal je nakon što su dobili prednost na terenu krenuo žestoko prema golu madridskog tima. Najbolju šansu imao je Danny Welbeck, ali je Oblak ponovo odbranio. Imao je i Atletico dva opasna pokušaja prema golu Arsenala, ali se na odmor otišlo bez golova. Arsenal je žestoko krenuo u nastavak, a u 61. minuti su im se žestoki napadi isplatili. Wilshere je ubacio sa lijeve strane, a Lacazette pogađa mrežu gostiju za 1:0. Krenuo je Arsenal potom i po drugi gol, ali se Atletico odlično branio, te su čekali šansu iz kontre. Dočekali su je u 82. minuti kada je Antoine Griezmann pobjegao Koscielynom, Ospina mu je odbranio prvi šut, ali drugi nije mogao i Francuz je pogodio za 1:1. Mogao je do kraja Arsenal doći do pobjede. Međutim, na golu tima iz Madrida stajao je čudesni Jan Oblak koji je na kraju spasio svoj tim i Atletico se iz Londona vratio neporažen.