SportKošarkaBanovići odbranili titulu u prvenstvu BiH za košarkašice

Banovići odbranili titulu u prvenstvu BiH za košarkašice

Košarkašice RMU Banovići odbranile su titulu prvakinja BiH. Igračice Gorana Jurčenka su večeras u “majstorici”, odnosno petoj utakmici u seriji, pobijedile ekipu Orlova sa 94:63 (27:18, 17:18, 24:10, 26:17). Domaće su košarkašice odigrale veoma dobru prvu četvrtinu dobivši je sa 27:18, dok je druga pripala gošćama sa poenom prednosti (17:18). Tako se na odmor otišlo pri rezultatu 44:36 za Banovićanke.

Pobjednik je odlučen praktički u trećem periodu, kada su domaće košarkašice napravile veliku prednost u svoju korist (68:46), tako da je u posljednjoj četvrtini samo potvrđena pobjeda za 3:2 u seriji i odbranu naslova prvakinja BiH. Najefikasnija igračica u domaćem taboru bila je Nikolina Zubac sa 23 poena, Dženita Ikanović je dodala 17, Maida Lačić 16, a Dragana Zubac poen manje. Sa druge strane, Milica Zeljković i Vida Emese postigle su po 16 poena.