SportNogometBarcelona eliminisala Espanyol i izborila polufinale Kupa Kralja

Barcelona eliminisala Espanyol i izborila polufinale Kupa Kralja

Ekipa Barcelone plasirala se u polufinale Kupa Kralja. Tim Ernesta Valverdea je večeras savladao gradskog rivala Espanyol sa 2:0 i sa ukupnim rezultatom od 2:1 katalonski velikan je prošao u narednu fazu takmičenja. Espanyol je donio iz prve utakmice prednost od 1:0, ali tu prednost večeras nisu uspjeli da odbrane. Barca je već iz prvog šuta došla do vodstva od 1:0, a pogodio je u devetoj minuti Luis Suarez na asistenciju Vidala. Nastavio je domaći tim sa napadima na gol gradskog rivala, a u 25. minuti su stigli i do drugog gola. Lionel Messi je pogodio uz pomoć jednog igrača Espanyola za prednost od 2:0. Činilo se tada kako će Barcelona potpuno razbiti protivnika, ali se rezultat do kraja meča nije mijenjao. Imali su domaći nekoliko velikih šansi za promjenu rezultata, dobro je na golu Espanyola branio Pau Lopez i na kraju je spriječio teži poraz svog tima. Do kraja meča je ostalo 2:0 i Barcelona će igrati u polufinalu Kupa Kralja. Žrijeb je sutra, a potencijalni protivnici su im Leganes, Sevilla i Valencia. Večeras je dres katalonskog kluba po prvi put obukao i Brazilac Philippe Coutinho. Ušao je u 68. minuti umjesto legendarnog Andresa Inieste, ali nije se posebno iskazao u minutama koje je dobio.