SportKošarkaBarcelona lako i ubjedljivo slavila u Pireju

Barcelona lako i ubjedljivo slavila u Pireju

Košarkaši Barcelone razbili su kao gosti Olympiacos u Pireju rezultatom 55:76 u susretu 21. kola Eurolige. Tim Svetislava Pešića je odigrao sjajan meč i na kraju je sasvim zasluženo stigao do trijumfa. Krenulo je žestoko. Barca je u prvih deset minuta razbila domaćina, ubacili su im 27 poena, primili su svega šest i već nakon prve četvrtine su imali 21 poen prednosti, 6:27. Olympiacos se nije predavao. Uspjeli su velikom serijom od 15:0 da dođu na minus šest (21:27), ali više od toga nisu mogli. Do poluvremena Barca povećava prednost na plus 10, 28:38 i težak je izazov bio pred domaćim. Barcelona u nastavku nije dopustila Olympiacosu gotovo ništa. Lagano su završili posao u ovom duelu i stigli su do 12. pobjede u sezoni, te su došli ispred Olympiacosa. Barcu je do trijumfa vodio Chris Singleton sa 18 poena, Adam Hanga je dodao 11, a Ante Tomić 10 koševa. Sa druge strane kod domaće ekipe najefikasniji su bili Nikola Milutinov i Janis Strelnieks sa po 13 koševa.