SportBarcelona nakon preokreta slavila protiv Real Sociedada

Barcelona nakon preokreta slavila protiv Real Sociedada

Barcelona je na Nou Campu došla do veoma važne pobjede protiv dosadašnjeg lidera na tebeli – Real Sociedada. Katalonci su nakon preokreta slavili rezultatom 2:1.

Prvu veću šansu imao je Pedri u desetoj minuti, a Lionel Messi je u 24. minuti poslao jednu loptu malo iznad prečke. Ipak, prvi do pogotka došao je Sociedad. Willian Jose je poslao loptu u mrežu Katalonaca u 27. minuti utakmice.

Nije se dugo čekalo da Barca uzvrati. Jordi Alba je u 31. minuti poravnao na 1:1. Antoine Griezmann je u 37. minuti pogodio prečku, a samo minutu poslije Martin Braithwaite je promašio veliku šansu. Frenkie de Jong je u 43. minuti donio prednost timu sa Camp Noua.

U drugom poluvremenu Griezmann je imao neke šanse, a prilikom jedne propisno se obrukao. Pred kraj utakmice Sociedad je prijetio preko Nacha Monreala i Alexandera Isaka, ali dosadašnji lider španske LaLige nije uspio doći ni do boda.

Ronald Koeman je i u ovoj utakmici na klupi ostavio Miralema Pjanića, a priliku za igru mu je dao u 74. minuti, što nije bilo dovoljno da reprezentativac BiH napravi nešto značajnije.