SportBarcelona razbila Elverum

Barcelona razbila Elverum

Rukometaši Barcelone razbili su Elverum 37:25 i praktički su završili sav posao oko plasmana u četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon što su dobili svih 14 utakmica u grupnoj fazi, rukometaši Barce su nastavili da demoliraju rivale u nokaut fazi.

Barca je krenula žestoko u meč. Poveli su Katalonci 11:1 uz zaista odličnu odbranu.

Xavier Pascual je potom odlučio da malo odmori startere. Dao je priliku i drugim igračima, pa se Elverum malo vratio u meč i na odmor se otišlo sa plus sedam u korist Barce (19:12).

U nastavku Norvežani nisu mogli da naprave previše. Barcelona je sigurnom igrom završila sav posao i slavila je sa 12 golova razlike.

Dika Mem je sa sedam golova predvodio Barcelonu, dok je golman Perez de Vargas Moreno odbranio 16 lopti.

Sa druge strane kod Elveruma Solstad i Christofferrsen su zabili po šest golova, a golman Thorsten Fries je imao 14 odbrana od čega 10 u prvom poluvremenu.

Drugi meč ovih rivala igra se također u Barceloni, a susret je na rasporedu 5. aprila.