SportBarcelona razbila Real Sociedad, Pjanić opet presjedio na klupi

Barcelona razbila Real Sociedad, Pjanić opet presjedio na klupi

Barcelona je deklasirala Real Sociedad u San Sebastianu (1:6) u utakmici 28. kola španske La Lige, a Miralem Pjanić je još jedan meč presjedio na klupi za rezerve.

Prvu ozbiljniju šansu na utakmici imali su domaći kada je šutirao Alexander Isak u 24. minuti. Nakon toga Pedri je prijetio na drugoj strani, a u 37. minuti Antoine Griezmann je doveo Katalonce u prednost.

Isak je imao još jednu priliku do kraja poluvremena, ali ju nije iskoristio, a onda je u 43. minuti Sergino Dest udvostručio prednost gostiju.

Dest, koji je tek teći Amerikanac s pogotkom u La Ligi, postigao je svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici u 53. minuti. Samo tri minute poslije Lionel Messi je povisio na 0:4. Pogodak Ousmanea Dembelea u 67. minuti je poništen zbog ofsajda, ali je isti igrač samo četiri minute poslije pogodio za 0:5.

Sociedad je šest minuta kasnije uspio da ublaži ovaj poraz kada je na 1:5 smanjio Barrenetxea.

Konačan rezultat postavio je Messi u 89. minuti.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić ni večeras nije dobio ni minute od Ronalda Koemana.