SportBarcelona razbila Sevillu na Camp Nou, majstorije Suareza i Messija

Barcelona razbila Sevillu na Camp Nou, majstorije Suareza i Messija

Barcelona je na Camp Nou savladala Sevillu sa visokih 4:0.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu, a u 12. minuti su mogli stići i do vodstva kada se Luuk de Jong pucao sa pet metara, a ter Stegen je fantastično reagovao i spasio svoju mrežu.

Sevilla je dobila korner nakon toga, a odmah je uslijedila i nova prilika kada je Fernando pucao, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

U 18. minuti stigla je i nova odlična šansa koju je imao de Jong, ali je bio neprecizan.

Nakon toga je Barcelona preuzela inicijativu, a u 27. minuti je stigla i do vodstva kada je Luis Suarez majstorskim potezom makazicama pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije je bilo 2:0 nakon što je Vidal postigao gol, a u 35. minuti Dembele je povisio na 3:0.

Sevilla je i u nastavku dobro krenula, a de Jong je u 49. minuti pogodio stativu.

Ipak, Barcelona je ponovo uspostavila dominaciju na terenu, a u 78. minuti je Lionel Messi postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca za 4:0.

Pred kraj meča Katalonci su ostali sa čak dva igrača manje. Prvo je Araujo dobio crveni karton zbog prekršaja nad Chicharitom, a onda je Dembele također isključen zbog prigovora.

Barcelona se sada nalazi na 2. mjestu na tabeli sa 16 bodova, dok vodeći Real ima 18.