SportNogometBarcelona savladala Alaves i došla na korak do naslova

Barcelona savladala Alaves i došla na korak do naslova

U utakmici 34. kola španske LaLige, a Barcelona je na gostovanju slavila protiv Alavesa rezultatom 0:2. Oba gola su pala u drugom poluvremenu, a strijelac prvog je bio Alena u 55. minuti susreta na asistenciju Roberta. Konačnih 0:2 je postavio Luis Suarez golom sa bijele tačke u 60. minuti. Messi je u igru ušao u 61. minuti, ali se nije uspio upisati u strijelce do kraja utakmice. Barcelona je sa nova tri boda na korak od titule prvaka Španije. Trenutno imaju 12 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Atletica, uz utakmicu više.