SportNogometBarcelona sigurna protiv Intera, remi PSG-a i Napolija

Barcelona sigurna protiv Intera, remi PSG-a i Napolija

U najzanimljivijem meču večerašnjeg programa 3. kola Lige prvaka, Barcelona je na Nou Campu pobijedila Inter sa 2:0. Bio je to meč u kojem su Katalonci potpuno dominirali u prvom dijelu, a do gola su došli u 32. minuti kada je Rafinha umakao gostujućoj odbrani, te je zatresao mrežu svog bivšeg kluba za 1:0. U drugom dijelu i Inter je zaoigrao nešto hrabrije, imao je nekoliko opasnih napada, ali bez izrazitih šansi. Coutinho je u 71. minuti pogodio prečku iz blizine za Barcelonu, a sve dileme oko pobjednika riješio je Alba z 83. minuti. Zanimljivo je bilo i u duelu PSG-Napoli, a na kraju je bilo 2:2 i stvari su se dodatno zakomplikovale kada je u piranju grupa C. Insigne je u 29. minuti doveo Napolitance u vodstvo, ali je autogolom Maria Ruija u 61. minuti domaći tim poravnao. Ipak, Mertens je u 77. minuti šokirao Parižane i kada se činilo da će tako ostati Di Maria je u 93. minuti spasio Svece poraza.

U istoj grupi Liverpool je na Anfieldu savladao Crvenu zvezdu 3:0, a uz dvostrukog strijelca Salaha, jedan po jedan pogodak su postigli Firminho i Mane. Borussija Dortmund je na svom terenu ubjedljivo nadigrala Atletico Madrid sa 4:0, a strijelci su bili dva puta Guerreiro, Witsel i Sancho. Do važne pobjede stigao je i Porto koji rezultatom 1:3 slavio u Moskvi protiv Lokomotive. U duelu Galatasaraya i Schalkea nije bilo golova. Fudbaleri PSV-a i Tottenhama remizirali su rezultatom 2:2 u prvom meču 3. kola grupe B Lige prvaka.

Pijetlovi su vodilli do finiša, ali su primili gol i sada imaju male šanse da se domognu mjesta koje vodi u narednu fazu. Susret nije dobro počeo za goste jer je Lozano u 30. minuti doveo Holanđane u vodstvo. Ipak, samo devet minuta kasnije Lucas je poravnao na 1:1, a preokret je kreirao Kane u 55. minuti kada je pogodio nakon sjajnog ubačaja Erikssena.

Tottenham je posljednih desetak minuta igrao bez isključenog golmana Llorisa, a De Jong je tri minute prije kraja postavio konačnih 2:2, za remi koji nikome ne odgovara previše u borbi za drugi krug. U ovome terminu odigran je i meč grupe A između Cluba Bruggea i Monaca, a na kraju je bilo 1:1. Sylla je u 32. minuti doveo Kneževe u vodstvo, ali je Wesley sedam minuta poslije domaće spasio poraza i tako su obje ekipe osvojile prve bodove u takmičenju.