SportNogometBarcelona slavila na krilima Messija, Inter preokretom bolji od Tottenhama

Barcelona slavila na krilima Messija, Inter preokretom bolji od Tottenhama

Inter je na bajkovit način kreirao preokret protiv Tottenhama, u susretu 1. kola veoma zahtjevne grupe B Lige prvaka. Povela je londonska ekipa, pogodak postiže Christian Eriksen u 54. minuti, nakon što je prebacio Samira Handanovića. Slovenski vratar je, doduše, zakačio loptu, možda je čak i skrenuo u mrežu, ali je kao strijelac upisan danski virtuoz. No, domaći tim najprije dolazi do egala, zahvaljujuči trenutku inspiracije kapitena Maura Icardija. Argentinski napadač fenomenalnim volejem je poentirao četiri minute prije kraja. To nije bilo sve od Intera, jer u drugoj minuti nadoknade Vecino glavom pogađa za preokret – 2:1! Barcelona je ponovo najavila visoke ambicije, visokom pobjedom nad PSV-om u režiji Lionela Messija. Jedan od najboljih fudbalera svijeta mrežu holandskog tima načeo je u 32. minuti fantastičnim golom iz slobodnog udarca. Nakon sjajnog prodora i projektila u sami ugao PSV-ovog gola, Dembele udvostručuje prednost na 2:0, a zatim Messi još dva puta poentira – 4:0 za Barcelonu uz hat-trick kapitena!