SportBarcelona u finalu Lige prvaka

Barcelona u finalu Lige prvaka

Rukometaši Barcelone izborili su plasman u finale završnog turnira Lige prvaka u Kolnu nakon što su u polufinalu pobijedili PSG sa 37-32.

Barceloni je to peto finale otkako je EHF uveo završni turnir 2010. godine, te 14. ukupno u elitnom rukometnom natjecanju, a u utorak će deseti naslov prvaka Europe loviti protiv pobjednika susreta Kiel – Veszprem koji je na rasporedu nešto kasnije večeras.

PSG je u prvih 20 minuta bio bolji, Francuzi su u jednom trenutku imali i tri gola prednosti, međutim nakon što je Barcelona povela 11-10 više nije ispuštala prednost. Na poluvrijeme je otišla sa +4 (18-14), u 36. minuti imala je šest golova viška (23-17), a u 42. minuti i najvećih +7 (33-26). Na koncu je završilo 37-32.

Barcelonu su do pobjede predvodili Dika Mem s osam golova, Aron Palmarsson sa šest, te Blaž Janc i Ludovic Fabregas sa po pet golova, dok je Kevin Moller imao 14 obrana i postigao jedan pogodak.

U redovima francuskog sastava najefikasniji je bio Dynal Nahi s devet golova, dok je Mikkel Hanse zabio sedam golova.

U drugom polufinalu sastaju se Kiel i Veszprem.

Završni “Final Four” prvotno se trebao igrati 30. i 31. svibnja. Međutim, u svjetlu globalne zdravstvene krize, prebačen je na 22. i 23. kolovoza, a potom je dobio i treći termin, kraj ove godine.

Zanimljivo, Europska rukometna federacija (EHF) je odlučila da se utakmice osmine finala i četvrtfinala Lige prvaka ne igraju, a za sudionike Final Foura odabrala je Barcelonu, PSG, Kiel i Veszprem koji su u tzv. elitnim skupinama (A i B) ovosezonske Lige prvaka završili na prva dva mjesta. Tako skopski Vardar nije dobio priliku braniti naslov.