SportNogometBarcelona veoma blizu prolaska u polufinale Lige prvaka

Barcelona veoma blizu prolaska u polufinale Lige prvaka

Barcelona je večeras na Old Traffordu slavila veliku pobjedu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka s Manchester Unitedom. Bilo je 1:0 za Katalonce, ali ova gostujuća pobjeda njih dovodi jako blizu plasmana u polufinale. Sjajno je krenula utakmica za Barcelonu, koja do vodstva stiže nakon fantastične akcije u 12. minuti. Lionel Messi je primio loptu u šesnaestercu, genijalno iz okreta pronašao Luisa Suareza na drugoj strani, lopta se nakon njegovog udarca odbila od Lukea Shawa i završila u golu. Prijetio je nešto kasnije i Coutinho, ali ovaj put bezuspješno.

Za United je ogromnu priliku imao Diogo Dalot, koji je sredinom prvog dijela dočekao jedan centaršut, a neometan je ispred gola ter Stegena očajno šutirao pored gola… Drugo poluvrijeme nije donijelo puno toga, a vrijedi istaći lijepu priliku za Luisa Suareza iz 65. minute. Tada je primio loptu u šesnaestercu, šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja nije bilo previše uzbuđenja te je Barcelona slavila sa minimalnih 0:1, što je rezultat koji ih pred revanš na Camp Nou dovodi dosta blizu prolaska u polufinale.