SportOstali sportoviBašić bolji od Haasea u Marakešu

Bašić bolji od Haasea u Marakešu

Bh. teniser Mirza Bašić pobijedio je Holanđanina Robina Haasea u prvom kolu ATP turnira u Marakešu. Bašić je na turniru u Maroku na startu imao težak zadatak, ali je uspio da u tri seta pobijedi petog nositelja. Haase je bio favorit i 44. igrač svijeta dobio je prvi set sa 6:4, ali je u drugom istim rezultatom bio bolji Bašić, da bi u odlučujućem setu Bašić napravio tri brejka, dva više od Haasea, pa je došao do pobjede. Čak 15 brejkova viđeno je u tri seta duela Bašić – Haase, a naš teniser u drugom kolu će igrati protiv boljeg iz duela Sousa – Martinez.