SportOstali sportoviBašić poražen od Bedenea u Monte Carlu

Bašić poražen od Bedenea u Monte Carlu

Bh. teniser Mirza Bašić poražen je danas od Slovenca Aljaža Bedenea rezultatom 2:0 u prvom kolu ATP turnira u Monte Carlu. U prvom setu su obojica tenisera bila vrlo sigurna na svoj servis sve do sedmog gema, kada je Bašić posustao a Bedene napravio brejk ‘sa nulom’. Slovenac je stečenu prednost sačuvao bez većih problema, a potom iskoristio prvu set loptu za 6:4 i vodstvo od 1:0 u setovima. Drugi set počinje loše za Bašića, koji odmah gubi servis i Bedene brzo stiže do 2:0. U trećem gemu, Bašić spašava brejk loptu i dolazi do prvog gema u drugom setu, da bi nešto kasnije uspio napraviti brejk i poravnati na 4:4. Imao je Bašić i jednu brejk i set loptu pri rezultatu 6:5, ali se Bedene spasio i pobjednika drugog seta je odlučivao tie-break. Naš teniser je poveo sa 2:0, ali Slovenac potom osvaja pet uzastopnih poena i stiže do 5:2, a nedugo zatim i do 7:3 i pobjede. U narednom kolu, Aljaž Bedene će se sastati sa prvim nosiocem turnira Rafaelom Nadalom.