SportTenisBašić poražen u polufinalu Challengera u Meksiku

Bašić poražen u polufinalu Challengera u Meksiku

Bh. teniser Mirza Bašić poražen je u polufinalu Challengera u Meksiku od Austrijanca Sebastiana Ofnera rezultatom 2:0 po setovima Bašić je u trećem gemu propustio brejk loptu, a onda je Ofner u desetom iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0 u setovima. Ofner je u drugom gemu drugog seta imao brejk šansu koju nije iskoristio baš kao ni Bašić koji je u sedmom gemu imao dvije brejk šanse, ali ih nije realizovao. Ipak, Ofner je u osmom gemu iskoristio prvu brejk loptu i potom sigurno odservirao i došao do pobjede nad našim teniserom. U finalu će Ofner igrati protiv 14. nositelja turnira Johna Patricka Smitha iz Australije koji je sa 2:1 po setovima pobijedio Alejandara Tabila iz Čilea, bilo je 6:1, 3:6, 6:3.

Mirza Bašić (BiH) (9) – Sebastian Ofner (Austrija) (5) 0:2 (4:6, 3:6)