SportTenisBašić preko Uchide u drugo kolo kvalifikacija Roland Garrosa

Bašić preko Uchide u drugo kolo kvalifikacija Roland Garrosa

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić rutinski je prošao u drugo kolo kvalifikacija Roland Garrosa pobjedom nad Kaichijem Uchidom rezultatom 2:0, po setovima 7:6(6) i 6:3. Bašić je otputovao na Roland Garros, drugi Grand Slam turnir u sezoni, kako bi pokušao da se vrati u odličnu formu bez koje nastupa već neko vrijeme. Počeo je veoma dobro! Danas je savladao japanskog rivala Kaichija Uchidu u dva seta, relativno lako. Ipak, u prvom setu bilo je mnogo drame. Prvi je do brejka stigao Japanac, u šestom gemu je oduzeo servis Bašiću i servirao je za osvajanje prvog seta. Ipak, tada Bašić koristi drugu brejk loptu, vraća se u set i u taj-brejku dolazi do vodstva. Drugi set bio je mnogo lakši. Napravio je brejk u četvrtom gemu i lako ga zadržao za plasman u drugo kolo kvalifikacija drugog Grand Slam turnira u sezoni. Tamo ga čeka Španac Pedro Martinez.