Naslovnica Sport Tenis Bašić preskoč...

Bašić preskočio prvu prepreku u Burnieu

24

Bh. teniser je 99. igrač na ATP listi se trenutno takmiči u australijskom Burnieu, gdje je uspješno otvorio nastup pobjedivši Lukea Savillea sa 2:1 u setovima. Prvi set bh. teniser je izgubio nakon 40 minuta igre rezultatom 3:6. Ali u nastavku je pružio puno bolju igru. Prvo je u drugom setu sjajnom igrom došao do poravnanja u setovima, osvojivši isti sa 7:5, da bi potom treći set još ubjedljivije slavio uz dva breaka rezultatom 6:3, čime je kompletirao preokret i ostvario prvu pobjedu na turniru. Mirza Bašić je prvi nosilac ovog turnira, a u narednom krugu će se sastati sa britanskim teniserom Jay Clarkeom koji je 236. na ATP listi.