Bayern izgubio od Bayera i pao na četvrtu poziciju na tabeli

53

Bayern Munchen upisao je u treći poraz ove sezone u njemačkoj Bundesligi, a Bavarci su jučer u utakmici 13. kola poraženi od Bayer Leverkusena rezultatom 1:2.
U desetoj minuti Bayern je prvi ozbiljnije zaprijetio, a šutirao je Serge Gnabry. U istoj minuti postignut je pogodak na drugoj strani, a za vodstvo Apotekara pogodio je Leon Bailey.

Manuel Neuer odbranio je udarac Mousse Diabyja u 25. minuti, a desetak minuta poslije Thomas Muller je izjednačio na 1:1. Slavlje Bavaraca nije trajalo dugo, jer je u 35. minuti Bailey postigao drugi gol za 1:2.

U drugom poluvremenu domaći su napravili nekoliko dobrih prilika, a u 81. minuti Leverkusen je ostao s igračem manje, jer je Jonathan Tah dobio crveni karton, ali Bayern nije uspio ništa napraviti, prenosi SCsport.