SportBayern je i sa igračem manje suviše moćan za mnoge timove

Bayern je i sa igračem manje suviše moćan za mnoge timove

Bayern je u prvom susretu 6. kola Bundeslige savladao na gostovanju Greuther Furth sa 3:1.

Lagano je bavarski velikan stigao do nove pobjede u prvenstvu i nakon sedam odigranih kola će zadržati vrh tabele.

Bayern je poveo u 10. minuti. Za vodstvo od 1:0 zabio je Thomas Muller. On je ovim golom stigao do trećeg mjesta najboljih strijelaca u historiji kluba (218 golova), a ispred su samo Gerd Muller (563) i Robert Lewandowski (305).

Drugi gol Bavarci postižu u 31. minuti. Prelijep pogodak postigao je Joshua Kimmich za sigurnih 2:0.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a na samom otvaranju drugog poluvremena Bayern ostaje sa igračem manje.

Benjamin Pavard je neoprezno startovao na protivnika i sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Međutim, i sa 10 igrača Bayern je prejak za Furth. Griesbeck je u 68. minuti postigao autogol za prednost Bayerna od 3:0.

Domaći tim je uspio u 88. minuti postići počasni gol za konačan rezultat susreta od 3:1 za Bayern.