SportBayern jedva do boda protiv Arminie

Bayern jedva do boda protiv Arminie

Bayern Munchen i Arminia Belefeld odigrali su neriješeno u golijadi u okviru 21. kola njemačke Bundeslige, a rezultat je na kraju glasio 3:3. Utakmica je igrana u izuzetno teškim uslovima u prvom pluvremenu, kada je teren bio prekriven snijegom, što je pravilo velike probleme, tako da je ovaj susret bio jako čudan.

Arminija je priredila veliki šok u devetoj minuti kada je Michel Vlap pogodio za prednost gostiju. Nije bilo velikih šansi, najviše zbog izuzetno teškog terena, a onda je u 37. minuti Amos Pieper glavom zatresao mrežu Bayern Munchena za 0:2.

U drugom poluvremenu situacija se totalno promijenila što se tiče uslova za igru. Teren je bio čist, a nakon tri minute igre u drugom dijelu sjajni Robert Lewandowski smanjio je na 1:2. Ipak, samo minutu poslije Christian Gebauer je ponovo donio Arminiji dva gola prednosti.

Golijada se nastavila ubrzo, a Corentin Tolisso je u 57. minuti pogodio za 2:3. Nedugo nakon toga novu veliku šansu za Bavarce imao je Kingsley Coman. Domaći su uspjeli poravnati rezultat u 70. minuti kada je pogodio Alphonso Davies za 3:3.

Lewandowski je prijetio u 72. minuti, a minutu poslije Sergio Cordova je zatresao mrežu Bayerna, ali pogodak je poništen zbog ofsajda. Do kraja nije bilo promjena, a Bavarci su izjednačili rekord HSV-a. Naime, postigli su 61 gol nakon 21 kola u sezoni. Rekord je HSV držao od sezone 1981/82.