SportNogometBayern nakon preokreta savladao Augsburg

Bayern nakon preokreta savladao Augsburg

Fudbaleri Bayerna slavili su na gostovanju Augsburgu rezultatom 3:2 u fantastičnom meču odigranom u 22. kolu Bundeslige. Nevjerovatan početak imao je susret na WWK Areni u Augsburgu pošto su domaći poveli nakon svega 13 sekundi susreta. Leon Goretzka je nespretno reagovao nakon ubačaja sa lijeve strane, te je loptu poslao u svoju mrežu.

Bavarci su poravnali u 17. minuti kada Kingsley Coman iz prve dočekuje sjajan centaršut Joshue Kimmicha i pogađa za poravnanje. Ipak, u prvom poluvremenu domaći su imali još jedno vodstvo, pošto je u 23. minuti Ji Dong-Won zakucao loptu iza Manuela Neuera. Igrao se posljednji minut nadoknade kada je Coman svojim drugim golom ponovo poravnao rezultat i to je bio rezultat prvog dijela. U nastavku još jedan pogodak, ovaj put pogodio je David Alaba za važan trijumf Bavaraca kojim su došli na svega dva boda u odnosu na prvoplasirani Dortmund koji ima utakmicu manje.