SportNogometBayern nakon produžetaka eliminisao Herthu

Bayern nakon produžetaka eliminisao Herthu

Centralni događaj dana, kada su mečevi osmine finala Kupa Njemačke u pitanju, bio je duel Herthe iz Berlina i minhenskog Bayerna. Rekorder po broju trofeja u nacionalnom kupu (18) gostovao je na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a odluka o pobjedniku pala je poslije produžetaka. U regularnom toku susreta bilo je neriješeno 2:2 (1:1), a Bayern je golom Kingsleya Comana u 98. minutu stigao do trijumfa (2:3) i plasmana u četvrtfinale.

Krenulo je sa uzbuđenjima već u drugom minutu. Karim Rekik kasni sa startom i ruši Leona Goretzku, ali sudija kažnjava žutim kartonom vezistu Bayerna iako je bilo jasno da se nije radilo o simuliranju. Nepuni minut kasnije Hertha stiže do vodstva. Loša defanzivna postavka gostujućeg tima omogućila je Maximilijanu Mittelstadtu da dođe u povoljnu poziciju za šut što je i učinio i zatresao mrežu Svena Ulreicha. Radost domaćeg tima trajala je kratko. Četiri minuta nakon pogotka plavo-bijelih Robert Lewandowski požrtvovanom reakcijom u kaznenom prostoru protivnika omogućava Sergu Gnabryju povoljnu poziciju za udarac, a bivši fudbaler Arsenala “punom” tuče po lopti i šalje je u bliži ugao gola koji je čuvao Rune Jarstein. Strijelac izjednačujućeg gola za Bayern nastavio je da teroriše odbranu Herthe, ali je sredinom prvog dijela u dva navrata Norvežanin na golu domaćeg tima izlazio kao pobjednik i uspijevao sačuvati mrežu. Drugo poluvreme donijelo je još dva pogotka, ali ovoga puta obrnutim redosljedom u odnosu na prvi dio meča. Bayernu je samo četiri minuta bilo dovoljno da poslije sjajne akcije “u trouglu” omogući Sergu Gnabryju poziciju iz koje njemački reprezentativac ne griješi. Da nije bilo greške Matsa Hummelsa pitanje je da li bi Hertha do kraja usphela da se vrati u meč, ali je upravo loša intervencija Bayernovog štopera omogućila Davieu Selkeu, koji je zamijenio Vedada Ibiševića u 67. minuti, da stigne do lopte, obiđe Ulreicha i smjesti loptu u mrežu za 2:2.

Rezultat postavljen u 67. minutu ostao je na snazi do posljednjeg sudijskog zvižduka, pa se kroz produžetke tražio posljednji učesnik četvrtfinala. Odluka je pala u osmom minutu prvog produžetka. Još jednom je borbeni Lewandowski vratio loptu u srce šesnaesterca, a tamo je Kingsley Coman bio najviši u skoku i glavom sproveo loptu u nebranjenu mrežu. Nakon postignutog gola Bayern je dozvolio Herthi da napadne svim silama i čekao šansu iz kontranapada. U nekoliko navrata bio je opasno po gol domaćeg tima, ali na kraju nije bilo nove promjene rezultata.