SportNogometBayern pobjedom otvorio drugi dio Bundeslige

Bayern pobjedom otvorio drugi dio Bundeslige

Fudbaleri Bayerna ostvarili su važnu pobjedu na otvaranju drugog dijela sezone. Bavarci su kao gosti u okviru 18. kola Bundeslige savladali Hoffenheim sa 1:3. Bolju igru i terensku nadmoć Bayern je krunisao u finišu prvog dijela kada je Leon Goretzka postigao dva gola u 34. i 45. minuti za veliko vodstvo od 0:2. U nastavku je Hoffenheim smanjio preko Schulza u 59. minuti, ali do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti gol aktuelnog njemačkog prvaka koji je trijumf potvrdio tri minute prije kraja kada je Lewandowski postavio konačnih 1:3. Bayern je ovom pobjedom vodećoj Borussiji Dorrmund prišao na samo tri boda zaostatka, ali i uz susret više. U domaćem sastavu nije bilo našeg Ermina Bičakčića koji ima problema sa virozom.