SportBayern pogocima u 92. i 95. minuti slavio na gostovanju u Freiburgu

Bayern pogocima u 92. i 95. minuti slavio na gostovanju u Freiburgu

Odigrane su četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige, a Bayern Munchen se spasio poraza u finišu utakmice protiv Freiburga (1:3), dok se Borussia Mönchengladbach pobjedom protiv Paderborna (2:0) izjednačila sa RB Leipzigom na vrhu tabele.
Bayern je u finišu došao do pobjede protiv Freiburga (1:3), a Bavarci su u prvom poluvremenu dominirali i u 16. minuti Lewandowski je pogodio za prednost od 0:1. U drugom dijelu domaći su bili nešto ravnopravniji, a u 59. minuti Grifo je pogodio za 1:1. U nadoknadi pogodili su 18-godišnji Joshua Zirkzee i Serge Gnabry za pobjedu Bavaraca.

Borussia Mönchengladbach je zasluženo pobijedila Paderborn (2:0). Domaći su oba pogotka postigli u drugom poluvremenu. Prvo je Plea zatresao mrežu gostiju u 46. minuti, a u 67. Stindl je udarac sa bijele tačke pretvorio u pogodak za 2:0. U redovima Padrborna nije bilo Rifeta Kapića, koji još čeka na debi, zbog gripe.

Eintracht Frankfurt je nastavio sa očajnom formom i poraženi su od Kolna (2:4). Domaći su poveli sa 2:0 golovima Hitereggera i Pacencije, ali gosti su u nastavku napravili preokret. Prvo je Hector smanjio na 2:1, a zatim su pogađali Bornaw, Drexler i Jakobs za pobjedu Kolna.

Wolfsburg i Schalke su odigrali susret bez pobjednika (1:1). Rudare je u prednost doveo Kabak u 51. minuti, ali su Vukovi došli do boda u 82. minuti kada je pogodio Mbabu.

RB Leipzig i Gladbach su na vrhu sa 34 boda, dok trećeplasirani Bayern ima 30 bodova, kao i četvrta Borussija Dortmund na četvrtom mjestu.