SportBayern ponovo ostao bez trijumfa, Ibišević igrao u remiju u Bremenu

Bayern ponovo ostao bez trijumfa, Ibišević igrao u remiju u Bremenu

Pet mečeva osmog kola njemačke Bundeslige odigrano je u tradicionalnom terminu od 15:30, a upisano je nekoliko iznenađenja.

Za najveće se pobrinuo Augsburg koji je izbjegao poraz od Bayerna na svom terenu. Završeno je rezultatom 2:2, pa su tako Bavarci ispustili pobjedu drugi meč zaredom, što je veliki raritet.

Richter je već u prvoj minuti doveo domaće u vodstvo, ali je nezaustavljivi Lewandowski vrlo brzo poravnao rezultat. Serge Gnabry je na otvaranju drugog dijela doveo Bayern u vodstvo, no domaći do velikog slavlja stižu duboko u nadoknadi preko Finnbogasona.

RB Leipzig i Wolfsburg su u jednom od derbija remizirali rezultatom 1:1, dok je Vedad Ibišević odigrao 77 minuta u remiju Werdera i Herthe (također rezultatom 1:1).