Bayern sa igračem manje deklasirao Stuttgart

137
epa09086160 Bayern's Robert Lewandowski in action during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Muenchen and VfB Stuttgart in Munich, Germany, 20 March 2021. EPA-EFE/MATTHIAS BALK / POOL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Fudbaleri Bayern Minhena pobijedili su danas Stuttgart sa 4:0, u 26. kolu Bundeslige.

MARKETING

Bayern je ubjedljivo pobijedio uprkos tome što je već u 12. minutu ostao sa igračem manje.

Crveni karton zbog grubog starta dobio je Alphonso Davies.

Bayern je ipak do poluvremena dao četiri gola. Trostruki strijelac bio je Robert Lewandowski, dok je pogodak još postigao Serge Gnabry.

Bayern je prvi na tabeli sa 61 bodom, dok Stuttgart ima 36 i zauzima osmo mjesto u njemačkom prvenstvu.

Keln i Borussija Dortmund igrali su neriješeno 2:2.

Erling Haaland doveo je Borussiju u vodstvo u trećem minutu, ali su domaći preokrenuli golovima Ondreja Dude iz penala u 35. i Ismaila Jakobsa u 65.

Haaland je drugim golom u 90. minutu donio bod gostima.

Borussija na tabeli Bundeslige zauzima peto mjesto sa 43 boda, dok je Keln na 14. mjestu sa 23 bodova.

Wolfsburg je sa 2:1 savladao Werder u Bremenu.

Gosti su poveli autogolom Joshue Sargenta u devetom minutu, a Wout Weghorst je povećao prednost u 42. minutu.

Konačan rezultat postavio je Kevin Mohwald golom u 45. minutu.

Wolfsburg je treći u prvenstvu sa 51 bodom, dok je Werder na 12. mjestu sa 30.

Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu savladao Union Berlin sa 5:2.

Andre Silva je domaći tim doveo u vodstvo u drugom minutu, na asistenciju srbijanskog fudbalera Filipa Kostića, da bi pet minuta kasnije Max Kruse izjednačio rezultat.

Frankfurt je ponovo poveo u 35. minutu autogolom Roberta Andrića, Kostić je zatim u 39. povećao rezultat, a u 41. minutu je svoj drugi gol na meču postigao Silva.

Kruse je drugi gol postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a konačnih 5:2 za Frankfurt postavo je Timothy Chandler u 92. minutu meča.

Frankfurt je četvrti sa 47 bodova, a Union Berlin je sedmi sa 38 bodova na tabeli Bundeslige.