SportBayern u osmini finala, Real siguran protiv Intera, Atalanta srušila Liverpool

Bayern u osmini finala, Real siguran protiv Intera, Atalanta srušila Liverpool

Odigrano je preostalih šest duela četvrtog kola grupne faze Lige prvaka nakon čega smo dobili još jednog učesnika osmine finala, a to je branilac titule, minhenski Bayern.

Bavarci, iako su imali problema sa sastavljanjem tima, lako su slavili protiv Salzburga rezultatom 3:1.

U finišu prvog dijela Robert Lewandowski je doveo domaćina u vodstvo, da bi po otvaranju nastavka Maximilian Wober postigao autogol. Sve je riješio trećim golom za domaće Leroy Sane u 68. minuti. Utješni gol za goste postigao je Mergim Berisha u 73. minuti susreta.

Veliki derbi na Meazzi odigrali su Inter i Real Madrid, a gost je tu upisao trijumf rezultatom 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala.

Već u sedmoj minuti dosuđen je penal za goste, a siguran realizator bio je Eden Hazard. Veliku glupost je u 33. minuti napravio Arturo Vidal i tako ostavio svoj tim u teškoj situaciji.

Čileanac je protestirao zbog nedosuđenog penala, a zatim dobio i žuti karton. No, Vidal je nastavio sa protestima, pa mu je Anthony Taylor pokazao i drugi žuti karton. Do kraja su Madriđani i riješili pitanje pobjednika, pošto je autogol u 59. minuti postigao Achraf Hakimi.

Za iznenađenje se pobrinula Atalanta koja je rezultatom 2:0 slavila na gostovanju Liverpoolu na Anfieldu i tako je situacija u ovoj grupi vrlo komplikovana.

Bergamezi su pitanje pobjednika riješili u svega četiri minute, od 60. do 64., pošto su golove postigli Josip Iličić i Ruben Gosens. U istoj ovoj grupi Ajax je rezultatom 3:1 slavio protiv Midtjyllanda.

Veliko iznenađenje vidjeli smo i u Madridu gdje je Atletico, uprkos silnim napadima tokom cijelog meča, odigrao samo 0:0 sa Lokomotivom iz Moskve. Porto je na gostovanju protiv Marseillea slavio rezultatom 2:0 i tako gotovo pa osigurao osminu finala Lige prvaka.