SportBelgija bolja od Engleske, Italija savladala Poljsku

Belgija bolja od Engleske, Italija savladala Poljsku

Odigrano je još nekoliko utakmica petog kola u UEFA Ligi nacija, a u grupi 1 Lige A, gdje je i naša reprezentacija, Italija je pobijedila Poljsku (2:0).

Italija je na svom terenu slavila protiv Poljske (2:0), te tako zadržala prvo mjesto u grupi 1 i bod više u odnosu na Nizozemsku, koja je večeras pobijedila Bosnu i Hercegovinu (3:1). Azzurrima su trijumf donijeli Jorginho golom iz penala u 27. minuti i Berardi u 84. minuti. Poljaci su igrali s igračem manje od 77. minute kada je drugi žuti karton dobio Goralski.

Što se tiče Lige nacija A igrane su utakmice i u grupi 2. Belgija je ostvarila domaću pobjedu protiv Engleske. Tielemans i Mertens u 10. i 24. minuti postigli su pogotke za domaće. Gordi Albion je imao šansi na meču, no nije došao do pogotka.

U drugom susretu Danska je golovima Eriksena u 12. minuti i 90. iz penala došla do trijumfa protiv Islanda (2:1), dok je Kjartansson bio strijelac za goste, koji ispadaju u niži rang.

Austrija je trijumfovala protiv Sjeverna Irska ru grupi 1 Lige nacija B (2:1). Mreže su mirovale sve do 75. minute kada je Magennis doveo goste u prednost, ali su Schaub u 81. minuti i Grbić u 87. donijeli veliki preoket.

Češka je sa minimalnih 1:0 došla do trijumfa protiv Izraela, a pobjedonosni pogodak je postigao Darida u sedmoj minuti.

Srbija je u grupi 3 Lige nacija B odigrala bez pobjednika na gostovanju kod Mađarske (1:1). Radonjić je u 17. minuti pogodio za goste nakon sjajnog soloprodora, a Kalmar je u 39. poravnao. Srbija je u drugom dijelu bila konkretnija, no nije uspjela doći do pobjedonosnog pogotka i tako sada imaju minimalne šanse za ostanak u Ligi B.

U Ligi nacija C igrani su susreti u grupi 3, gdje su Grci pobijedili Moldaviju (0:2), a pogotke su postigli Fortounis i Bakasetas. U drugom meču Slovenija je bila bolja od Kosova (2:1). Muriqi je doveo goste u prednost u 58. minuti, ali su pogocima Kurtića u 63. i Iličića iz penala u trećoj minuti sudijske nadoknade Slovenci su došli do pobjede.